Okan Buruk: Oyuncu ‘bu iş bitti’ gibi düşünebiliyor!

Süper Lig’in 37’nci haftasında Fenerbahçe’ye 1-0 mağlup olan Galatasaray’da teknik direktör Okan Buruk açıklamalarda bulundu.

Mağlubiyeti değerlendiren Okan Buruk, “11’e 11’de çok iyi oynamadık. 11’e 10’da daha çok üretmeliydik. Rakibimiz orada iyi kapandı. İkinci yarının başında daha iyiydik. Biraz daha sakin olmamız gerekirdi. Genel olarak iyi işler yapmadık. Çok üretemedik, bireysel yetenekleri doğru kullanamadık. Maçtan önce de oyuncu ‘Bu iş bitti’ gibi düşünebiliyor. Bazen bu baskı, bazen rahatlık oluyor. Hiçbirimizin performansı iyi değildi. Daha iyisini yapmalıydık” dedi.

Fenerbahçe’ye mağlubiyetin bir ders olduğunu dile getiren Okan Buruk, “Şampiyonluğu son haftaya bıraktık. Konya deplasmanında inşallah şampiyonluğumuzu ilan etmek için bekleyeceğiz. Konya’nın da durumu belli. Ben oyuncularıma güveniyorum. Bu bir kaza, 2000 yılında da Fenerbahçe’ye iç sahada kaybettik. Bu bize ders oldu. Kaybettiğimiz için üzüntülüyüz, özür dileriz” ifadelerini kullandı.

Şampiyonluk yarışına dikkat çeken Okan Buruk, “Haftaya inşallah buraya şampiyon döneceğiz. Bunun için elimizden gelenin fazlasını yapacağız” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir