Aziz Yıldırım’dan Ali Koç’a Süper Kupa tepkisi! ‘Korkak adamlar’

Fenerbahçe Spor Kulübü’nde gerçekleştirilecek Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nda başkan adayı olan Aziz Yıldırım, kongreye kısa bir süre kala İstanbul’da üyelerle bir araya geldi.

Aziz Yıldırım kürsüye gelirken söylenen marşlar sonrası, “Darağacında olsak bile son sözümüz Fenerbahçe” dedi.

Kongreyi kimin kazanacağının önemi olmadığını, kavga edilmemesi gerektiğini belirten Aziz Yıldırım, “Bu kongrenin sonunda kazananın Fenerbahçe olmasını diliyorum. Birkaç gündür ‘Aziz Yıldırım ve arkadaşları kavga çıkaracak’ diyorlar. 2018’de de aynı şeyleri söylüyorlardı ama hiçbir şey olmadı. Biz Fenerbahçe’nin tarihine leke sürmeyeceğiz. Kavga etmeyeceğiz, burada söylüyorum. Aziz Yıldırım, Ali Koç kazanmış önemli değil” ifadelerini kullandı.

Ali Koç ve kurmaylarının, Süper Kupa maçına U19 Takımı’yla çıkmasına tepki gösteren Aziz Yıldırım, “2 Nisan’da kongreye gittiniz. Kendi kafalarında olan Fenerbahçe’yi Urfa’da U19 ile sahaya çıkararak gelecek cezaları kongreye yıkmak istediler. Korkak adamlar” dedi.

Fenerbahçe’nin her zaman kazanmak için sahaya çıkması gerektiğini vurgulayan Aziz Yıldırım, “Fenerbahçe her yerde kazanmak için oynar. Bunun dışında bir şey düşünülemez. Biz padişahların gaspına uğramış bir kulübüz. Biz Kuva-yi Milliye hareketine öncülük etmiş bir kulübüz. 3 Temmuz’da da bunu gösterdik. 3 Temmuz’da sarı-lacivert bir duvara rastladılar. Biz şike yapmadık, yapsaydık söylerdik” ifadelerini kullandı.

Kongre üyelerinin küfürlü tezahüratı sonrası araya giren Aziz Yıldırım, “Lütfen küfür etmeyelim, herkese saygı gösterelim” şeklinde konuştu.

Ali Koç’un Şekip Mosturoğlu ile ilgili sözlerine dikkat çeken Aziz Yıldırım, “Ali Bey, ‘Seçilirsem Şekip Bey ile çalışmam’ diyor. Maalesef Fenerbahçe’de demokrasi yok. Odasında oturuyormuş, gelenlere beni söylüyormuş. Kardeşim sen kulübün bütün tesislerini Fenerbahçelilere kapattın. ‘Kulüp satılsa fena olmaz’ falan diyor şimdi. Şunu bil Ali Koç; Fenerbahçe halkın takımıdır, Fenerbahçelilerindir. Kimse alamaz, öyle kolay değil. Sizlerin parası bunu almaya yetmez. ‘Memleket elden gidiyor’ demiştim, dikkat edin Fenerbahçe de elden gidecek. Benim derdim başkan olmak değil, bu gidişata çomak sokmaktır. Bir dönem istiyorum sizden sadece” dedi.

Ali Koç’un kendisini Fenerbahçe’nin gücünün üstünde gördüğünü belirten Aziz Yıldırım, “Fenerbahçe’nin kamusal gücü vardır. Sayın Ali Koç, Fenerbahçe’nin gücünün üstünde gördüğü için kendini bu sıkıntıları yaşamıştır. Daha da yaşayacaktır” yorumunda bulundu.

Jose Mourinho’yu açıkladığı dönemde yapılan eleştirilere dikkat çeken Aziz Yıldırım, “Seçildiğimde şampiyon yapamazsam ilk yıl bırakacağım. Teknik direktörün adını ben lanse ettim. Onların bütün kalemşörleri ’45 milyon euro, bu para nasıl ödenir?’ diye yazmaya başladılar. Bunlar Fenerbahçeli değildir. Bu hoca gelmiştir” açıklamasını yaptı.

Aziz Yıldırım şu şekilde devam etti: “Seçilmeden önce Ersun Yanal’ı isteyen bir kongre üyesine ‘Siz benim hayallerimdeki Fenerbahçe’yi anlamamışsınız’ dedi. Sonra getirdi. Hayalleri Rambo Okan’a yanak vermek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir